Aktualitātes

"Novadi zaļo": Apģērba daudzās dzīves

To, cik liela ir tekstilizstrādājumu ražošanas un atkritumu ietekme uz vidi, Eiropas Parlaments atgādina vairākkārt, tomēr tekstila atkritumi atkal un atkal nonāk poligonos. Ātrā mode un tirgotāju atlaides noteikti nesamazina vēlmi iegādāties ko jaunu, veco iemetot atkritumu urnā. Lai situāciju vērstu uz labu, der aizdomāties par to, kā tikt pie kā jauna, uz veikalu nemaz neejot.

"Novadi zaļo": Kaste depozīta pudelēm

Viena no jauniešu biznesa idejām, ko projekta "Inovāciju granti Liepājas studentiem" (IGLS) ciklā šoruden eksperti atzina par veiksmīgām, bija Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas audzēkņa Enrika Kalna un Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas audzēkņa Žaņa Bruča-Meira komandas "Green@DEPO" pudeļu vākšanas kastu prototipi. Tādas kastes, pēc puišu domām, noderētu publiskās vietās un pasākumos, kad nezini, kur īsti likt izdzertā dzēriena pudeli.

Rēzeknes biznesa inkubators – tramplīns jaunajiem uzņēmumiem viņu ceļojumā uz mērķi

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Rēzeknes biznesa inkubators ir palīdzējis daudziem Rēzeknes valstspilsētas un Balvu, Rēzeknes un Ludzas novada cilvēkiem izveidot savu uzņēmumu vai attīstīt jau esošu biznesu. Šī inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace pastāstīja “Vietējai Latgales Avīzei”, kā arī maza ideja var pāraugt lielā veiksmes stāstā. 

Pateicās Preiļu novada čaklajiem darītājiem

18. novembrī, svinot Latvijas 105. dzimšanas dienu, Preiļu novada kultūras centrā ar Preiļu novada domes Goda zīmi “Par nopelniem Preiļu novada attīstībā” un Atzinības rakstiem sumināja šī novada čaklos darītājus. 
Apbalvošanas ceremoniju ievadīja Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča videouzruna, Preiļu novada domes priekšsēdētāja vietnieces Inetas Anspokas apsveikums un kopīga valsts himnas dziedāšana. Apbalvojumu “Preiļu novada Goda pilsonis” saņēma skolotāja Eleonora Bleive, viņa tika sumināta iepriekš, taču uz lielā ekrāna varēja vērot apsveikšanas videoierakstu. 

Skolotājai Ritai Murānei-Rutkai pasniegta Ekselences balva

Daugavpils Valsts ģimnāzijas angļu valodas skolotāja Rita Murāne-Rutka godalgota ar Latvijas Universitātes Ekselences balvu un British Council pārstāvniecības Latvijā Atzinības rakstu par izcilu pedagoga darbu un ieguldījumu angļu valodas apguves veicināšanā Latgalē. Šo balvu pasniedza 8. novembrī šī konkursa finālā, kur angļu un vācu valodas skolotāji vadīja stundu par tēmām “Mana dzīvesvieta” un “Kultūra un es”. 

Par mūža ieguldījumu apbalvo skolotājas no Dricāniem, Varakļāniem un Balviem

17. novembrī svinīgā pasākumā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 20 nominantiem tika pasniegta Draudzīgā aicinājuma fonda balva “Par mūža ieguldījumu izglītībā”.
Starp nominantiem arī Dricānu vidusskolas pensionētā skolotāja Regīna Ārmane (attēlā), Varakļānu vidusskolas angļu un vācu valodas skolotāja Ieva Mozga un Balvu Valsts ģimnāzijas matemātikas skolotāja Anita Kamendere.

Valsts svētkos pasniegts apbalvojums “Ludzas novada Goda pilsonis” un pašvaldības Atzinības raksti

18. novembrī Ludzas novada domes vadība pasniedza pašvaldības augstāko apbalvojumu “Ludzas novada Goda pilsonis” un astoņus Atzinības rakstus aktīvākajiem, radošākajiem un godprātīgākajiem novada iedzīvotājiem, informē Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska.

Bierneibys atmiņu konkursa dorbi: Marutys Avramčenko atminis 

(vīneigajai konkursā atminis beja īsnāgtys dzejā)


Šaltenis nu bierneibys
Bierneibā
Maltys upis krostā
givu vieju,
peļdētīs skrieju,
zīdu bantis motūs sieju.Y

 

Nu opolajim meldrim peipis taisieju,
Dyumu ar sābru puikom īviļkt gribieju.

 

Iz sīna kaudzis mūdis demonstrieju,
Kai munys štātis citim pateik prasieju.

 

Nu alkšnu zorim svilpis taisieju,
Arvīn skaļuokys skanis apkuort kaisieju.

 

Lapas