Iesaka atturēties no peldēšanās Daugavpils Esplanādes ūdenstilpnē

19. jūnijā Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) kopā ar zinātnisko institūtu BIOR pārstāvjiem pārbaudīja ūdens kvalitāti daugavpiliešu iecienītākajās peldvietas. Analīžu rezultāti liecina, ka ir pilnīgi droši peldēties visās pilsētas ūdenstilpēs, izņemot Esplanādes peldvietu – tajā baktēriju daudzums, lai gan iekļaujas pieļaujamajās robežās, tomēr maksimāli pietuvojies paaugstinātam līmenim.
KSP informē, ka pēc ūdens paraugu ņemšanas rezultātiem šobrīd ūdenstilpē Esplanādes parkā peldēties var, tomēr jāņem vērā minimālais inficēšanās risks. Speciālisti baktēriju līmeni šajā ūdenstilpnē saista ar paaugstinātu putnu aktivitāti šajā periodā, tāpēc iesaka dot priekšroku citām pilsētas peldvietām.
Kopumā Daugavpilī ir trīs oficiālas publiskās peldēšanās vietas – Lielā Stropu ezera Centrālā pludmale, “Stropu Vilnis” un Šūņu ezers. Tomēr pilsētas iedzīvotāju un viesu vidū ir iecienītas arī citas atpūtas vietas pie Ruģeļu ūdenskrātuves, Gubiščes ezera, Mazā Stropu, Plotičku, Porohovkas, Stropaka, Lielā Trijkārtu ezera, Zirgezera, kā arī Esplanādes peldvieta. Tās visas regulāri tiek apsekotas visas peldēšanas sezonas garumā.