Lauksaimniecība

Notiks bioloģiskās lauksaimniecības konference “Ar jaunu spēku pretī izaugsmei”

8. decembrī no plkst. 10.00 tiešsaistē laukutikls.lv, kā arī Lauku konsultāciju un izglītības centra kontā facebook.com/LLKCOzolnieki notiks biololoģiskās lauksaimniecības konference “Ar jaunu spēku pretī izaugsmei”, kurā stāstīs par Latvijas un Eiropas virzītājspēkiem bioloģiskās lauksaimniecības jomā.

Izsludināts konkurss mašinizētai meža stādīšanai un sēšanai un augsnes gatavošanai

Lai nodrošinātu ilglaicīgu meža apsaimniekošanu, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ik gadu atjauno mežu ar kvalitatīviem un selekcionētiem meža stādiem. Jau ceturto gadu meža atjaunošanu veic arī mašinizēti, kas ļauj samazināt izmaksas, vienlaikus saglabājot augstu darba kvalitāti.

Valsts atbalsts cūkkopībai, mājputnu audzēšanai un segto platību dārzeņkopībai

22. novembrī valdība atbalstīja novirzīt 2,1 miljonu eiro valsts atbalstu Krievijas kara Ukrainā negatīvo ekonomisko seku mazināšanai cūkkopībai, mājputnu audzēšanai un segto platību dārzeņkopībai, kas radies no 2022. gada jūlija līdz oktobrim salīdzinājumā ar tādu pašu periodu 2021. gadā.

Akcijā “Eiropas medus brokastis” Latgales skolas šogad ir visaktīvākās

Pagājušajā nedēļā skolās sākās akcija “Eiropas medus brokastis”, tai pieteikušās 190 izglītības iestādes un iesaistījušies 73 biškopji, kuri klātienē viesosies pie bērniem un skolēniem un stāstīs par medus un bišu nozīmi ikdienā. Trešdaļa akcijas dalībnieku ir no Latgales. Kā atzina Latvijas Biškopības biedrības pārstāve Iveta Vilcāne, Latgale šogad ir visaktīvākā.

Slovēnijā apsprieda jaunatnes piesaisti laukiem un lauksaimnieka profesijai

Pagājušās nedēļas nogalē Slovēnijā Novo Mesto apsprieda jaunatnes piesaisti laukiem un lauksaimnieka profesijai. 27. un 28. oktobrī notika starptautiskā projekta “Miera maize” (Peace Bread) forums “Miers un lauksaimniecība” (Peace and Agriculture), kurā piedalījās arī Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Kronbergs.

Lapas