Aktualitātes

Aizkalnieši uzvarēja Preiļu novada Tūrisma autorallijā

Ar Aizkalnes pagasta komandas “Noķer mani”, kuras kapteine bija Jana, uzvaru noslēdzās jubilejas piektais Preiļu novada Tūrisma autorallijs “Astarte Auto Pilots”. Sameklējot 19 kontrolpunktus, aizkalnieši savāca maksimālos 50 punktus. Turklāt viņi maršrutu no starta pie Preiļu kultūras nama līdz finišam Riebiņu parkā mēroja ar bērniem un ar mazāko kilometrāžu – 198 km.

Par sasniegumiem godināti Ludzas novada izglītojamie un pedagogi

2023./2024. mācību gada izskaņā Ludzas novada pašvaldība sveica novada izglītības iestāžu audzēkņus un skolotājus par izciliem sasniegumiem dažādās valsts un reģionālajās olimpiādēs, kā arī citos nozīmīgos konkursos, raksta pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska. Šogad Ludzas novada pašvaldības Pateicības raksti pasniegti kopumā 40 novada skolu audzēkņiem un pedagogiem. 
No Ludzas pilsētas vidusskolas Pateicības rakstu saņēma: 

Rēzeknes teātris “Joriks” noslēdz trīsdesmit ceturto sezonu

Atskatoties uz Rēzeknes teātra “Joriks” 34. sezonu, nospēlētas 83 izrādes un notikušas četras pirmizrādes. Teātra viesizrādes notikušas Latgales un Vidzemes reģionos. Programmā “Latvijas skolas soma” uzņemtas skolas no dažādiem Latvijas novadiem un paši teatrāļi braukuši ciemos uz Latvijas skolām, informē Rēzeknes teātra “Joriks” mārketinga speciāliste Elīna Zujāne.

Pelēcieši palīdzēja stārķiem iegūt jaunas mājas

Sestdien, 8. jūnijā, Līvija Blūma (dzīvo Pelēču pagastā dažus kilometrus no pagasta centra) atbrauca no darba un, kā ierasts, palūkojās uz stārķu ligzdu (tā atrodas aptuveni 400 m no Līvijas mājām), taču bija nepatīkami pārsteigta, ka ligzdas vairs nav. Stārķi jau šopavasar bija palikuši bez mājām, jo ligzda vējā nokrita, bet toreiz putni savija jaunu ligzdu. Tagad bija nokritusi arī tā, taču jau ar visiem stārķu mazuļiem. 

Ilūkstē atzīmēja Vispasaules publiskās adīšanas dienu

Jūnija sākumā ik gadu tiek atzīmēta Vispasaules publiskās adīšanas diena, kad rokdarbnieces individuāli vai apvienojoties pulciņos, kopās, biedrībās popularizē adīšanas prasmi. Šogad pēc vairāku gadu pārtraukuma Ilūkstes rokdarbu kopa “Dzīparu namiņš” pulcējās Ilūkstes centrā pie strūklakas, lai iepazīstinātu interesentus ar savu aizraušanos un iedvesmotu kādu adīt vai pievienoties adītāju kopai.

Bērnudārzs Daugavpilī saņēmis eTwinning Skolas statusu

Eiropas Komisija Daugavpils Ķīmijas apkaimes pirmsskolas izglītības iestādei uz diviem gadiem piešķīrusi eTwinning Skolas statusu, kas apliecina iestādes pedagogu augstos sasniegumus starptautisku projektu īstenošanā, eDrošībā, kā arī iestādes ieguldījumu pedagogu digitālās pratības pilnveides veicināšanā, tā ziņo iestādes vadītāja Arvita Jukša.

Medus raža šogad gaidāma laba

Latvijā medus raža šogad gaidāma laba, aģentūrai LETA pauda Latvijas Biškopības biedrības (LBB) valdes loceklis Valters Brusbārdis.
Viņš sacīja, ka maija otrā puse bija silta un ļoti labvēlīga medus ražošanai, tostarp līdz jūnijam no vienas bišu saimes ir iegūti vidēji apmēram 30 līdz 40 kilogrami medus, kamēr gada laikā no vienas bišu saimes labs ieguves rezultāts ir no 50 kilogramiem. Tāpēc Brusbārdis uzsvēra, ka medus šogad būs un ir biškopji, kuri jau tirgo jauno ražu.

Lapas