Valsts prezidents: Daugavpils ir Latvija. Latgale ir Latvija. Tā bija, ir un būs

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča darba vizīte Daugavpils valstspilsētā un Augšdaugavas novadā 
15. aprīlī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Daugavpils valstspilsētu, informē Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris. Valsts prezidents tikās ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputātiem, izglītības iestāžu vadītājiem un Daugavpils Universitātes vadību. Tāpat Valsts prezidents apmeklēja Daugavpils Zinātņu vidusskolu, kur iepazinās ar mācību procesu un diskutēja ar vidusskolēniem par izglītības lomu Latgales reģiona attīstībā un 20. gadadienas nozīmi kopš Latvija ir NATO un Eiropas Savienības dalībvalsts.
“Daugavpils ir Latvija. Latgale ir Latvija. Tā bija, ir un būs. Mūs vieno Satversme, valsts valoda, mūsu valsts neatkarība un sabiedrības labklājība. Tās ir vērtības, uz kuru pamata vienoties, nevis šķelties. Neapšaubāmi, izaicinājumu un risināmu problēmu ir daudz gan pilsētas, gan reģiona un valsts mērogā, taču būtiski ir nepazaudēt iedzīvotāju vēlmi dzīvot un attīstīties Latvijas otrajā lielākajā pilsētā,” pēc vizītes Daugavpils valstspilsētā pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Valsts prezidents E. Rinkēvičs vizītes laikā tikās arī ar VSIA “Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca” vadību un personālu un tika iepazīstināts ar darbu slimnīcas nodaļās. Tāpat E. Rinkēvičs viesojās SIA “Daugavpils dzelzsbetons” ražotnē, kas ir pašmāju kapitāla uzņēmums un stabils darba devējs reģionā.
Darba vizītes ietvaros Valsts prezidents nolika ziedus Latvijas Brīvības cīņās kritušo Polijas armijas karavīru piemiņas vietā un apskatīja Rotko muzeja izstādes. Vizītes noslēgumā Valsts prezidents tikās un uzklausīja Daugavpils iedzīvotājus.
Otrdien, 16. aprīlī, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē apmeklēja Augšdaugavas novadu. Vizītes laikā Valsts prezidents Skrudalienas pagastā tikās ar Augšdaugavas novada pašvaldības vadību, savukārt Višķu pagastā ar Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrību pārstāvjiem.
Vizītes ietvaros E. Rinkēvičs apmeklēja Vaboles pamatskolu, kur tikās ar pamatskolas pedagogiem un skolēniem. Tāpat Valsts prezidents apmeklēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vietu “Višķi”. Tehnikums 2027. gadā vēlas kļūt par vietu, kur katrs indivīds var iegūt prasmes darbam, lielāku uzmanību pievēršot mācību mobilitātei un darbam ciešā partnerībā ar darba devējiem.
“Profesionālās izglītības iespējas Augšdaugavas novadā sniedz būtisku ieguldījumu visa reģiona izaugsmei. Klātienē iepazinos ar Latgales Industriālā tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vietu “Višķi”, kur augstvērtīgu profesionālo izglītību iegūst jaunieši no visas Latgales. Iepriecina, ka Augšdaugavas novads ļoti aktīvi strādā, lai skola modernizētos un audzēkņu skaits augtu. Skaistais Augšdaugavas novads ir krāšņa Latvijas dabas pērle ar ļoti lielu izaugsmes potenciālu aktīvā tūrisma un viesmīlības jomā. Tā ir vieta, kur satiekas ne tikai Sēlija un Latgale, bet arī radoši, sirsnīgi un strādīgi Augšdaugavas novada cilvēki. Tieši novada kultūrvēsturiskā daudzveidība, seno tradīciju kopšana un dabas krāšņums ir ļoti labs pamats ārvalstu un pašmāju tūrisma piesaistei. Turklāt jebkurā gadalaikā,” pēc vizītes pauda Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.
Augšdaugavas novadā Valsts prezidents iepazinās ar Višķu amatnieku ciema darbību, bet no Vasarģelišķu skatu torņa aplūkoja Daugavas lokus. Vizītes noslēgumā Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā Valsts prezidents sniedza interviju Latvijas Radio raidījumam “Latgolys stuņde”.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs uz ielas sasveicinās ar jaunajiem daugavpiliešiem  

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Latgales Industriālā tehnikuma izglītības programmas īstenošanas vietu “Višķi” un tikās ar audzēkņiem
 
 

Foto no www.president.lv