Jaunieši vēlas paildzināt mūžu apģērbam

Mūsdienās apģērbi veido ļoti lielu daļu no kopējā atkritumu daudzuma, kas regulāri tiek noglabāti atkritumu poligonos. Latvijas tirgū ik gadu tiek realizētas aptuveni 27 000 tonnas apģērbu, kas vidēji būtu apmēram 14,3 kg uz vienu iedzīvotāju. Šis minētais apjoms tuvākajā nākotnē kļūs par nevajadzīgiem atkritumiem.
Lai samazinātu apģērbu atkritumu daudzumu un veicinātu apģērbu atkārtotu un ilgstošu lietošanu, līderības programmā “Future Heroes” piecu meiteņu komandai radās projekts ar nosaukumu “7Chance”. 
Šī zīmola ideja slēpjas tā nosaukumā, dodot iespēju lietotām drēbēm kalpot līdz pat septiņām reizēm ilgāk. Mēs bieži nejauši sabojājam savas vismīļākās drēbes, no kurām nevēlamies šķirties, tāpēc jauniešu projekta mērķis ir samazināt izmesto drēbju daudzumu nelielu traipu vai caurumu dēļ. Šīs nepilnības var aizsegt ar “7Chance” veidotām aplikācijām, uz kurām var izveidot pircēju izvēlētos attēlus. 
Meklējot iedvesmu un iespējamos aplikāciju dizainus, meiteņu komanda ir izsludinājusi aplikāciju dizainu konkursu savā Instagram profilā @7__chance, kurā ikviens līdz 15. martam var iesūtīt savas radošās dizaina idejas. Pēc konkursa noslēguma balsošanas, kurā ikkatrs varēs piedalīties, tiks noskaidrots uzvarētājs un ideja, kura tiks īstenota. Trīs dalībnieki, kuru darbiem būs vislielākais balsu skaits, saņems pārsteiguma balvas, kā arī uzvarētājs iegūs ielāpu ar to dizainu, ko pats bija radījis. Sekojiet līdzi konkursam un “7Chance” Instagram profilam (internetā).
Mūs var arī atbalstīt finansiāli ar ziedojumu – www.tavsatbalsts.lv (atbalsti jauniešu iniciatīvu 7chance).


Jāņa Eglīša Preiļu Valsts ģimnāzijas 12.A klases skolniece Sofija Kirillova