Raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” 6. raidījums

Latvijas armijas un Valsts Robežsardzes situācija Latgalē

Kas nodrošina Latvijas drošību vietā, kur sākas Eiropa? Valsts robežsardzes un Latvijas armijas darbs Latgalē, austrumu pierobežā, tā nozīme Latvijas valsts labā. Armijas bāzes izveide Latgalē (Rēzeknes novads, Lūznava), Valsts Robežsardzes darbs, attīstība, vēsture, personālsastāva nepietiekamība, atšķirības starp finansiālajām iespējām LR Iekšlietu ministrijas un LR Aizsardzības ministrijas pakļautības iestādēm – galvenie raidījuma tēmas atklāsmē izvirzītie robežjautājumi.

Aktuālā jautājuma iztirzājumā – Zemessardzes 34. Artilērijas bataljona poligona “Meža Mackevičos” Daugavpils novada Vaboles pagastā apmeklējums, saruna ar 34. artilērijas bataljona poligona Atbalsta nodaļas priekšnieku, kapteini Aivaru Driņģi, saruna ar Zemessardzes Latgales 3. brigādes komandieri, pulkvežleitnantu Gunāru Vizuli, Zemessardzes Latgales 36. atbalsta bataljona komandieri, majoru Oskaru Omuļu (minētā bataljona sastāvā ir profesionāla dienesta karavīri), Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Opuļu Robežapsardzības nodaļas priekšnieka vietnieku, kapteini Uldi Pīrāgu. Ciemosimies arī Valsts robežsardzes koledžā, kur koledžas direktora vietnieks mācību darbā, pulkvežleitnants Aigars Zvaigzne stāstīs par to, kur un kā apmāca robežsargus. Tāpat tiksimies ar Valsts robežsardzes koledžas Robežsardzes vēstures izpētes nodaļas vecāko speciālisti Daci Zariņu, kura iepazīstinās ar robežsardzes vēsturi, analizēs vispārējo situāciju minētajā jomā. Viesosimies arī Valsts zemessardzes rīkotajā militarizētajā stafetē, kura notika Rēzeknes novada Ančupānu kartadromā, skaidrojot, kā zemessardze sadarbojas ar skolām, kāpēc organizē šādas spartakiādes jauniešiem. Jāpiebilst, ka šī gada 7. novembrī Rēzeknē robežsardze atzīmēs savu 100. dzimšanas dienu.

Tāpat skaidrosim, kādi ir Lūznavas armijas bāzes attīstības plāni, ko ikdienā dara karavīri un zemessargi. Pieskarsimies sarunās arī jautājumam – finanšu atšķirības iezīmēšana starp Valsts robežsardzes un Latvijas armijas nodrošinājumu ikdienas darbā valsts labā. Vai ir un kāpēc finansiāla nodrošinājuma atšķirība starp LR Iekšlietu un LR Aizsardzības ministriju?

Raidījums skatāms svētdien, 27. oktobrī plkst. 16.00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22.30 un piektdienā plkst. 11.30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 29. oktobrī plkst. 18.30, kā arī skatāms Latgolys entuziastu grupys Biļdis www.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji- Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24)

#SIF_MAF2019

Projekta vadītāja Ineta Atpile-Jugane

bildis@inbox.lv

Saite uz 6.raidījumu :

https://www.youtube.com/watch?v=Uavnvqe0rSA