Raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” 2. raidījums

Latgales sabiedrisko organizāciju darbība

Bieži vien sabiedrisko organizāciju darbība rosina un risina ne tikai lokālas grupas intereses, bet reģionam svarīgus robežjautājumus. Raidījumā – sabiedrisko organizāciju, konkrēti biedrību, kuru nosaukumā ietverti vārdi Latgale, latgalieši loma Latgales sociāli politisko u.c. jautājumu risināšanā reģionālā vai pat valsts mērogā, mērķi, paveiktais un ieceres Latgales labā, ietekme sabiedriskās domas veidošanā.

Kā jau norāda biedrību nosaukumi, to darbības un redzeslokā ir Latgale, ar to saistītie jautājumi, reģiona intereses – biedrība “Latgolys Saeima” (Valdis Labinskis, Arnis Slobožaņins), biedrība “Rēzeknes latgaliešu biedrība” (Juris Viļums, Ilga Šuplinska), biedrība “Latgalieši” (Pēteris Keišs), biedrība “Latgales kultūras centra izdevniecība” (Jānis Elksnis) u.c. Raidījumā minēto biedrību pārstāvji pauž savus uzskatus gan par biedrības, kuru pārstāv, darbības specifiku, iespējām, ambīcijām izaugsmei, gan iespējām sadarboties ar citām biedrībām un paveikt kopā lielākus un pamanāmākus darbus Latgales reģiona attīstības interesēs.

Raidījumā aktualizētie pamatjautājumi – vai Latgales sabiedrisko organizāciju aktivitātes, problēmjautājumu risināšana (latgaliešu rakstu valodas jautājumi, Latgales kongresa simtgadē pieņemtās rezolūcijas virzība) tiek aktualizētas un risinātas, cik tās ir aktuālas sabiedrībai, kādi ir Latgales sabiedriski politiskie jautājumi, ko akcentē un risina sabiedriskās organizācijas Latgalē, kā izdodas rast finansējumu, cik lielā mērā to darbība var būt neatkarīga no politiskajiem spēkiem un finansējuma?

Risinājumus un eksperta viedokli izsaka sociologs, politologs Dmitrijs Oļehnovičs par vietējo sabiedrisko organizāciju darbu un nozīmi. Viedoklis par to, vai biedrībām izdodas ko risināt sabiedrības labā, vai šīs organizācijas darbojas savas – šauras interešu grupas – vārdā, vai risina visam reģionam aktuālus jautājumus, cik lielā mēra izvirzītie mērķi, uzdevumi, vārdi sakrīt ar darbiem, paveikto, vai biedrības intereses sakrīt ar sabiedrības interesēm.

Raidījums skatāms svētdien, 29. septembrī plkst. 16.00 ar atkārtojumu nākamās nedēļas trešdienā plkst. 22.30 un piektdienā plkst. 11.30 “Re: TV” kanālā, dzirdams radio “Ef-Ei” otrdien, 1. oktobrī plkst. 18.30, kā arī Latgolys entuziastu grupys Biļdis www.youtube.com kanālā un lapā www.facebook.com, sadarbības partneru internetvietnēs.

Raidījums top ar programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” atbalstu. Projektu finansē Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Par robežām bez robežām” saturu atbild tā veidotāji – Latgolys entuziastu grupa Biļdis (Projekta līgums Nr.2019.LV/MA/017/24).

#SIF_MAF2019

FOTO – no Biļdis arhīva

Projekta vadītāja Ineta Atpile-Jugane

bildis@inbox.lv

Saite uz raidījumu: https://www.youtube.com/watch?v=g-V8NF-6pQo