Maltā prezentēts rakstu krājums par dzelzceļa stāstiem

Maltas vēstures muzejā aizvadīts rakstu krājuma “Kārsavas stāsti III. Bozova (Kārsava) – Malta” atklāšanas pasākums. 25. janvārī tas prezentēts Kārsavā, bet 7. februārī – Maltā. Šis ir trešais rakstu krājums projektā “Kārsavas stāsti” un turpina iepriekšējos divos izcelto industriālā mantojuma tēmu.
Maltā bija ieradusies grāmatas autore un pasākuma iniciatore – domnīcas “Creative Museum” vadītāja Ineta Zelča-Sīmansone un grāmatas autors Raivis Sīmansons. Maltas vēstures muzejs pateicas grāmatas satura veidotājiem: Latvijas dzelzceļa vēstures muzeja zinātniski pētnieciskā darba vadītājam Tomam Altbergam, Andrim Uškānam, māksliniecei Gitai Palmai, Voldemāram Ivdrim par interesantajiem stāstiem un klātbūšanu pasākumā. “Tāpat pateicība Maltas dzelzceļa stacijas darbiniekiem: Annai Babrei, Vladislavam Gribustam, Mārim Indričānam, kuri intervijās dalījās ar saviem dzīvesstāstiem, atmiņām par dzelzceļa darba specifiku, paldies tiem, kuru intervijas ir iekļautas Maltas vēstures muzeja krājumā. Paldies Viktoram Indričānam par atmiņām, kas saistītas ar dzelzceļu. Lepojamies ar stiprajām dzelzceļnieku dzimtām Maltā un tās apkārtnē! Prieks bija redzēt vilcienu kustības pārvaldes bāzes stacijas “Aglona” un pierakstu stacijas “Malta”, kā arī citu staciju un ceļa posteņu priekšnieci Allu Punculi un bijušo dzelzceļa darbinieku Jāni Svikšu. Paldies katram pasākuma dalībniekam par jauko kopā būšanu!” norāda muzeja vadītāja Silvija Pīgožne (attēlā).
““Kārsavas stāstu III” ceļojums ir aizraujošs ar to, ka visi stāsti izkristalizējās procesā. Pirmajā ekspedīcijā braucām ar fotogrāfu Didzi Grodzu un domubiedru iniciatīvas “Nezināmā Rēzekne” dibinātājiem Andri Uškānu un Regitu Zeiļu. Tā bija Andra ideja, ka, apskatot sakaru un satiksmes vēsturi reģionā, rakstu krājumā noteikti jāiekļauj nodaļa par pasta ceļiem, kas šo funkciju nodrošināja pirms dzelzceļa. Sazinājāmies ar muzeoloģi un dzelzceļa vēstures pētnieci Agnesi Neiju, kura bija ar mieru izskatīt periodikas arhīvu par mūs interesējošā iecirkņa stacijām un apkopot materiālus rakstā. Vietējo stāsti un fotogrāfijas ir šīs grāmatas “sāls” – tie ir tik spilgti, atklāti un tālab jo īpaši vērtīgi. Rakstu krājumu papildina mākslinieces un Roberta Mūka muzeja vadītājas Gitas Palmas trīs staciju vizualizācijas Kārsavas–Maltas 5. iecirknī – tās ir mūs interesējošās Kārsavas, “Rēzeknes I” un Maltas stacijas,” norāda grāmatas autori tīmekļvietnē creativemuseum.lv.