Selekcionārs Guntis Grants atzīmē, ka lilijām nav viena piemērotākā stādīšanas laika. Tās var stādīt gan pavasarī, gan rudenī un pat vasaras vidū, līdz ar to tās droši var pirkt tirdziņos arī šobrīd, lai uzreiz stādītu dārzā. Stādot dobē, gan jāatceras nogriezt ziedus kopā ar 1/3 no kātiem, lai zieds netērē auga enerģiju.
Lilijas vislabāk strādāt vieglā, irdenā, trūdvielām bagātā smilšmāla augsnē ar labu ūdens un gaisa caurlaidību. Lilijas augs pat mālsmilts augsnē, ja tai būs nodrošināta laba caurlaidība, ko var uzlabot ar kūdru vai smilti. Lilijas neiesaka stādīt milzīgās dobēs, jo tādās straujāk izplatās slimības un kaitēkļi. Labāk stādīt nelielās grupās, ievērojot starp augiem atstarpes. Nedrīkst ļaut ieaugt nezālēs. Ravējot jāuzmanās, lai neaplauztu liliju asnus. Augsnes virskārtu nav ieteicams irdināt, jo tajā atrodas liliju piesaknes, ar kurām tās barojas. Sausā vasarā lilijas noteikti regulāri ir jālaista, jo iekaltuši sīpoli zaudēs dzīvotspēju. Īpaši bieža laistīšana nepieciešama līdz ziedēšanai, jo no tā atkarīgs arī ziedpumpuru skaits.
Pamatīga mēslošana šiem skaistajiem augiem nav nepieciešama. Pietiek, ja pavasarī pirmo asnu laikā tiek izmantots kompleksais mēslojums. To var vēlreiz atkārtot uzreiz pēc ziedēšanas. Kad lilijas beidz ziedēt, tām jānogriež vecie ziedi un jānolasa nobirušās ziedlapiņas, lai tās nepūst un neveido labvēlīgu vidi dažādām slimībām. Ja lilijām lapas un stublāji ir zaļi, tos nevajag griezt nost, jo stublāji baro sīpolus un vairsīpoliņus. Rudenī, kad stublājs atmiris, tad gan to vajadzēs izraut.
Uz ziemu liliju sīpoli nav jārok ārā, bet, ja redzams, ka lilijai kaut kas nepatīk, ziedi kļuvuši sīkāki, tad gan var mēģināt situāciju uzlabot, sīpolus pārstādot. Sīpolus pēc izrakšanas nežāvē – tieši otrādi, ja tos uzreiz nestāda atkal zemē, ieliek maisiņos, lai neapžūst.
Informācija – praktiski.lv.