Atklāts tūrisma ceļvedis ģimenēm ar bērniem “Pīles Pūkas ceļojums”

1. aprīlī, Putnu dienu ietvaros, Lubāna mitrāja informācijas centrā tika atklāts netradicionāls tūrisma ceļvedis “Pīles Pūkas ceļojums”. Tas adresēts ģimenēm ar pirmsskolas vecuma bērniem un aicina doties ciemos uz Lubāna ezera apkārtni.

“Pīles Pūkas ceļojums” ir grāmatiņa, kuras galvenais tēls ir stilizēta pīle. Pīle Pūka liek bērniem risināt dažādus tematiskus uzdevumus, bet vecākiem pastāsta par katras ceļvedī iekļautās tūrisma vietas piedāvājumu. Ceļvedī iekļautas 20 tūrisma vietas, kas atrodas Lubāna ezera apkārtnē, Lubānā, Gaigalavā, Bērzpilī, Viļānos un Varakļānos.

Ikvienam pasākuma atklāšanas dalībniekam bija iespēja uzmeistarot savu putnu būrīti. Atklāšanas pasākuma laikā tika pārbaudīta arī apmeklētāju erudīcija, jo tika uzdoti jautājumi par tūrisma objektiem, kas iekļauti ceļvedī. Apmeklētāji gāja rotaļās, par muzikālo pavadījumu rūpējās Bērzpils folkloras kopa “Saivenis”.

Tūrisma ceļvedis ir pieejams tūrisma informācijas centros, saimniecībās un tūrisma objektos, kas iekļauti grāmatā. Apmeklējot tūrisma objektus, aktīvie un veiklie varēs rāpties lielajā liepā, noslēpties spoguļu skapī, meklēt velniņus Spoku namiņā, mēģināt nobaidīt strausu un uzzināt, vai tītars prot lidot. Topošie zinātnieki un pētnieki varēs uzspēlēt dabas bingo, izgatavot kaņepju papīra loksnes, ar teleskopu vērot putnus vai piedalīties foto sajūtu laboratorijā. Sportiskie piedzīvojumu meklētāji – šaut ar loku, mest mērķī lidojošos šķīvīšus un braukt ar bērnu kvadracikliem. Komunikablajiem un radošajiem bērniem būs iespēja barot stirniņas, spēlēt mūzikas instrumentus un veidot māla figūriņas, kā arī uzmeistarot pašiem savu putnu būri, informēja Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Jurāne.

Foto: Dāvis Veckalniņš