Noslēgusies Preiļu novada Labklājības pārvaldes klientu aptauja par pakalpojumu pieejamību un pietiekamību un darbinieku darba kvalitāti.
Iedzīvotāji ir informēti par pieprasītajiem atbalsta veidiem, taču trūkst informācijas par retāk pieprasītajiem atbalsta veidiem, piemēram, atelpas brīža, ģimenes asistenta pakalpojumu. Savukārt biežāk izmantotie pakalpojumi ir aprūpe mājās, valsts apmaksāts asistenta/ pavadoņa pakalpojums, sociālās rehabilitācijas pakalpojums bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, transporta/ specializētā transporta pakalpojums, sociālie/ materiālie pabalsti, kā arī trūcīgas/ maznodrošinātas mājsaimniecības statusa piešķiršana. Tos respondenti vērtē pozitīvi.
Aptaujā pozitīvi novērtēta ātra apkalpošana ierašanās dienā vai vienošanās par citu tikšanās laiku (96,6 % respondentu), iespēja sazināties ar speciālistiem telefoniski (95,6 %) un lēmumu par pieprasītajiem pabalstiem/ pakalpojumiem ātra paziņošana (92,2 % respondentu). Pausta arī apmierinātība ar organizatoriskiem jautājumiem (apmeklētāju pieņemšanas vieta, laiks, sadarbība, komunikācija utt.).
Negatīvajos vērtējumos pausts aicinājums atjaunot iepriekšējos gados pieejamos materiālos pabalstus – apbedīšanas pabalstu, pabalstu daudzbērnu ģimenēm mācību līdzekļu iegādei un ēdināšanas izdevumu segšanai, pabalstu personām ar invaliditāti un pensionāriem, pabalstu malkas iegādei, pabalstu medicīnas izdevumu segšanai. Tāpat iedzīvotāji vēlas saņemt īslaicīgas pieskatīšanas pakalpojumu bērnam ar invaliditāti vecākiem un senioru neformālajiem aprūpētājiem, dažādas atbalsta grupas, jurista pakalpojumus, bērnu apģērbu un mantu maiņas punktu.
Kur iedzīvotāji uzzina par pakalpojumiem? Tā ir pašvaldības mājaslapa (27,9 % respondentu), sociālie tīkli (26,7%), no radiem un draugiem (20,9 %) un no sociālā darbinieka (9,3 %).
Pašvaldības tīmekļvietnē www.preili.lv lasāms, ka anketu papīra formātā aizpildījusi 31 persona, bet elektroniski aizpildījušas 66 personas. Tā kā septiņas anketas tika atzītas par neatbilstošām, tad dati apkopoti pēc 90 respondentu atbildēm. Piedalījās 80 sievietes un 10 vīrieši, galvenokārt tie ir iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 44 gadiem (42,2 % respondentu), Preiļu pilsētā dzīvojošie (38,9 % respondentu) un ģimenes ar nepilngadīgiem bērniem (48,1 % respondentu). No pagastiem aktīvākie aptaujas dalībnieki bija Riebiņu un Aglonas pagastā.
Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild laikraksts “Vietējā Latgales Avīze".