Rotko muzejā izveidota interaktīva muzejpedagoģiskā nodarbība jauniešiem “Rotko stāsts”, kas 7.–12. klašu skolēniem piedāvā iepazīt mākslinieka Marka Rotko dzīvi, radošo ceļu un saikni ar Daugavpili, Latvijas un pasaules mākslas vēsturi.
Nodarbība apvieno teorētisku un praktisku darbu, attīstot jaunrades un analīzes prasmes, kā arī veidojot saikni starp pagātni un mūsdienām.
“Rotko stāsts” tapis sadarbībā ar iniciatīvu “Ziedoņa klase” un ir pieejams programmā “Latvijas skolas soma”. Tajā jauniešiem ir iespēja apskatīt Rotko oriģināldarbus, piedalīties interaktīvās aktivitātēs un veidot radošus projektus, kas trenē kritisko domāšanu un iztēli. Nodarbību atbalsta pieredzējuši gidi, un tā īstenošana notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
“Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska stāsta: “Daugavpils jaunieši, kuri palīdzēja testēt nodarbību, atzina, ka šis ir neierasts un interesants veids, kā iepazīt pasaulslavenā mākslinieka personību un saknes, vienlaikus izprast mākslas nozīmi savā dzīvē, kā arī aizdomāties, kādas emocijas tā rada. Jāatzīst, ne tikai mums, bet arī daudziem jauniešiem tā bija īpaša pieredze, jo viņi pirmo reizi skatīja Marka Rotko oriģināldarbus klātienē. Prieks, ka izdevās radīt jaudīgu kultūras saturu Latvijas jauniešiem kopā ar Rotko muzeja komandu.”
Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild laikraksts “Vietējā Latgales Avīze".