Publicitātes foto
Lībiešu kultūras dienu Ventspilī galvenā doma ir popularizēt lībiešu nemateriālo kultūras mantojumu un mūsdienu kultūru, piedāvājot atskatīties uz notikumiem pagātnē, kas ietekmējuši lībiešu nacionālo pašapziņu.
Ventspilī, Galvenajā bibliotēkā un koncertzālē “Latvija”, notikušas devītās Lībiešu kultūras dienas, informēja Ventspils domē.
Lībiešu kultūras dienu ieskaņu bibliotēkā iezīmēja Anitas Nikuļcevas grafikas darbu izstādes “Mežs. Liedags. Jūra” atklāšana. Turpat notika tikšanās ar dzejoļu krājuma “Lībiešu balādes” autoru dzejnieku Kārli Vērdiņu. Lībiešu valodā atdzejotos Vērdiņa dzejoļus lasīja lībiešu dzejnieks un atdzejotājs Valts Ernštreits.
Sarīkojumu ar dziesmām kuplināja arī Ventspils lībiešu ansamblis “Rāndalist” un folkloras kopa “Kāndla”, kas kopj lībiešu tradīcijas Ventspilī un novadā.
Ļaudis pulcējās uz īsu piemiņas brīdi pie lībiešu dzejnieka Jāņa Prinča pieminekļa, un Galvenajā bibliotēkā bija dzirdami populārzinātniski lasījumi, Latvijas Universitātes Lībiešu institūta un draugu stāsti.
Muzikologs Zigurds Ete pievērsās Dzintara un Dzintras Kļaviņu, kuri ir lībiešu ansambļa “Līvlist” dibinātāji, darbībai Ventspilī, bet Igaunijas nodibinājuma “Fenno-Ugria” pētnieks Patriks Orurks stāstīja, kā lībiešu valoda ietekmējusi igauņu valodu.
Noslēdzot Lībiešu kultūras dienas, koncertzāles “Latvija” mazajā zālē bija skatāma un klausāma videoperformance “Nēmiz pǟl!”.
Pasākumu noslēdza koncerts “Tēriņtš”, kura tapšanā iesaistījušies Ventspils Kultūras centra sieviešu koris “Venda”, diriģentes Rudīte Tālberga un Anitra Niedre, jauktais koris “Līvzeme”, diriģente Astra Plostniece, un viesi no Igaunijas – Pērnavas vīru koris.
Koncertā īpaša vieta bija atvēlēta lībiešu jauniešiem no vasaras skolas “Mierlinkizt” kā lībiešu kultūras turpinātājiem un Ventspils lībiešu ansamblim “Rāndalist”.
Projektu “Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild SIA “Kurzemes Vārds”.