05_Vai, jūsuprāt, ir nepieciešams referendums par eiro ieviešanu Latvijā 2014. gadā?

Referendums par eiro ieviešanu Latvijā, manuprāt, nav nepieciešams, jo mēs jau sen dzīvojam ļoti ciešā saistībā ar eiro. Atšķirība būs tikai tā, ka mūsu makos būs citādāka izskata naudas zīmes, bet vēl viena referenduma rīkošanā tiks izšķērdēti kārtējie miljoni. Jautājumā par eiro ieviešanu es uzticos zinošiem ekonomistiem un mani kaitina nespeciālistu spriedelējumi par šo tematu.

Anita,
,
valsts iestādes darbiniece no Preiļiem

Es neatbalstu domu par eiro ieviešanu, referendumu noteikti vajag, jo citādi valdība izdarīs, kā pašiem būs izdevīgāk. Man šķiet, ka Eiropas Savienība grimst. Sava nauda ir vērtība, ne velti citas valstis ir pateikušas „Nē” eiro ieviešanai.

Anna,
,
jaunā māmiņa no Rēzeknes

Protams, ka vajag referendumu. Tautas viedokli jau parasti neviens neprasa. Parakstīja nezināmus papīrus, kad stājās Eiropas Savienībā un ņēma lielos kredītus, bet tagad vairs atpakaļceļa nav. Es domāju, ka referendums tomēr situāciju izglābtu.

Gunārs,
,
zemnieks no Rēzeknes novada

Protams, referendums nepieciešams, lai cilvēki parādītu savu nostāju un pateiktu skaidru „nē” eiro ieviešanai. Nesaprotu, kāpēc Latvija vienmēr velkas pakaļ citām valstīm un nevar parādīt, ka mums arī ir savs mugurkauls. Ja ieviesīs eiro, zaudētājos kā parasti būs vienkāršā tauta, politiķiem un miljonāriem gan jau izdosies rast kādu labumu valūtas maiņas procesā

Elvīra
,
no Krāslavas

Esmu piedzīvojis vairākas naudas maiņas, daudzās no tām zaudējis. Šobrīd vairs negribu piedzīvot ko līdzīgu. Kāda starpība – eiro vai lats – galvenais, lai būtu ko likt galdā. Ja notiks referendums par eiro ieviešanu, visdrīzāk balsošu pret

Viktors
,
no Daugavpils novada

Domāju, ka referendums ir vajadzīgs. Tad arī redzēs – kā tauta būs izlēmusi, tā arī būs. Citādi šobrīd šķiet, ka viss tiek izdarīts mums – cilvēkiem – aiz muguras, bet pēc tam tiekam nostādīti fakta priekšā un atliek vien pieņemt to, kas notiek apkārt. Nemāku prognozēt referenduma iznākumu, ja tāds patiešām notiktu, jo šobrīd gan eiro skeptiķi, gan arī tie, kuri atbalsta eiro, vienlīdz aktīvi pauž savu viedokli, tomēr pagaidām neviens vēl nav ķēries pie kādiem efektīviem līdzekļiem, lai pārliecinātu citus tieši par sava viedokļa pareizību.

Anna
,
pārdevēja no Balvu novada

Jā, uzskatu, ka referendums ir nepieciešams. Daļēji es esmu pret eiro ieviešanu, jo sabiedrībai ir ļoti maz informācijas par eiro efektivitāti un labumiem. Esmu dzirdējusi to, ka izdevīgi tas būtu tiem kredītņēmējiem, kas savus kredītus ņēmuši eiro valūtā. Pagaidām nekādu citu reālu ieguvumu no eiro valūtas neesmu dzirdējusi.

Inta,
,
uzņēmēja no Preiļu novada

Vienmēr pie naudas maiņas ir gan ieguvēji, gan zaudētāji, bet nav, kas skaidri un vienkārši pastāstītu, ko cilvēks iegūst, ko zaudē ar naudas maiņu, tad varētu saprast, kā ir labāk. Es jau nerunāju par izdevīgumu valsts līmenī. Vai nepieciešams rīkot referendumu? Droši vien, ka jā. Tomēr tā rīkošanai atkal tiks tērēta nauda, kas tik ļoti nepieciešama citiem nolūkiem. Tik nestabilā situācijā, labāk izvēlētos nedaudz nogaidīt.

Marina,
,
strādā pašvaldības iestādē Ludzas novadā

Latvijas ekonomika un arī iedzīvotāji nav gatavi tik straujai eiro ieviešanai. Nelaime tikai tā, ka tie valstsvīri skatās uz Latviju no cita skatu punkta. Tad kāda jēga stāties nesagatavotiem? Lai radītu problēmas nākotnē?

Juris,
,
bezdarbnieks no Kārsavas novada